Předběžné zkoušky barvářů na Doubici, 24.6. 2017

Vážení přátelé barvářníci. Dne 24.6.2017 se na tradičním místě v Doubici pod patronací OMS Děčín, NP České Švýcarsko a oblasti 1 ČMKCHB uskutečnily v letošním roce již druhé Pb. Loňské prvenství nám letos „sebral“ Petr Lípa se svými Pb na Skelné Huti. Přihlásilo se 6 psů, ale jedna fenka HB musela pro hárání postoupit své místo náhradníkovi. Proto se vlastních Pb zúčastnilo tentokrát 6 BB. Příprava stop proběhla v pátek a někteří vůdci již v pátek také přijeli. Večerní posezení nám rozšířilo nejen obzory, ale některým i zorničky. Přijeli i kamarádi jen tak na pokec a na čumendu.
Počasí nám v celku přálo, ale kolem poledne již bylo poměrně teplo i ve stínu v lese. Posuzovala tradiční mordparta z Doubice, tentokrát ve složení Vašek, Ota a vrchní Josef. Po nezbytných formalitách se šlo na věc. A začaly se dít věci. Tentokrát v tom dobrém. Po dlouhé době, kdy jsme spíše posuzovali pokusy o to, zda to náhodou vyjde, skutečně probíhaly Pb, tak jak by probíhat měly. Velmi dobré výkony psů většinou i poměrně slušně erudovaní vůdci, kteří již věděli co a jak. Bylo to jednak znát na výkonech i na celkovém obrazu Pb. Snad se tedy trochu začíná zúročovat skutečnost, že nové členy nutíme k absolvování Jelenáře a k větší aktivitě v oblastech, aby již na Pb chodili ti, kteří mají alespoň představu, co je v budoucnu čeká a co barvář vyžaduje. Pak nás ta odvedená práce pro zdárný průběh zkoušek těší dvojnásob.
No a celkový výsledek zkoušek. Ze 6ti psů obstáli 4, jeden v první ceně a tři v druhé s velmi dobrým bodovým ziskem. Jeden vůdce trochu přehnal přípravu a tak mu určitě naše dobře míněná rada pomůže, aby svoji péči v přípravě završil úspěchem při Pb ke konci roku. Snad to tedy nebyla jenom jedna vlaštovka a další Pb se odehrají v podobném uspokojivém duchu.

Za všechny účastníky, rozhodčí a pořadatele, kterým touto cestou za odvedenou práci děkuji vrchní rozhodčí Ing. Josef Jeřábek.
Horidóóó!