Doubická stopa

Ve dnech 21. a 22.4.2018 proběhl již třetí ročník akce, která se jmenuje Doubická stopa a pracovně jí říkáme Srovnávačka. Zázemí bylo jako každoročně v našem tradičním parku České Švýcarsko a u myslivců ze spolku Vápenice. Dvoudenní akce byla pracovní po všech stránkách a na pořadatele kladla poměrně velké nároky na organizační a věcné zajištění. S tím jsme ale počítali, a proto nás velmi potěšila hojná účast jak účastníků, tak doprovázejících a korony. Je to pro nás jediná odměna, nedělat práci zbytečně a zejména ten letošní ročník byl opravdu parádní.
Zasoutěžilo si 10 psů obou plemen. První den byla připravena disciplína šoulačka, odložení a pak následovala stopa dle podmínek Pb. No a už první den bohužel začaly padat první nuly, ale i velmi nadějné výkony. Někteří psi velmi překvapili i svoje vůdce zejména v disciplíně vyhledání.
Druhý den se pracovalo na šlapané soutěžní stopě s vyhledáním nástřelu a se třemi znaky na stopě. Nevypracovaných stop bylo minimum, nicméně nějaký ten výpadek se opět našel. Ale to patří k životu. My dobře víme, že dokonalý je jenom ten, kdo nic nedělá. Ten opravdu nic nezkazí. Ale my to děláme pro ty ostatní.
Počasí bylo hrozné, v dubnu vysoké letní teploty rozhodně neusnadňovaly psům práci a zejména u hanoveráků to někdy bylo znát. No nicméně výsledek je celkem dobrý, v ceně sice byli hodnoceni pouze tři psi, ale i některé výkony mimo cenu byly bodově velmi hodnotné. Ale soutěž je soutěž a tak výsledky, které jsou v přiložené tabulce, dokreslují jak výkony, ale také náročnost akce.
No a kdo tentokrát vyhrál celé klání – Pepa Šafařík se svou fenkou Alma von Lissnitz Berg v I. ceně a s celkovým počtem 464 bodů. Proto za pořadatele Ti Pepo přejeme upřímné horidóóó.
No a co na závěr, jako vždy se na zajištění celé akce podílela obvyklá parta z oblasti č. 1. Pro zpestření večerní zábavy nám hrála i tradiční parta Luboše Tipmanna a jeho skupina. No a opět za rok již na 4. ročníku a snad zase s podobnou velmi hojnou účastí i našich Moraváků. Na dokreslení i pár fotek a celková výsledková listina všech účastníků.
Členové oblasti č. 1