4. Ročník Doubické stopy 7. – 9. 6. 2019

O prvním červnovém víkendu se uskutečnil již čtvrtý ročník setkání chovatelů a přátel barvářů Doubická stopa. Konalo se již tradičně v obci Doubice v krásném prostředí Českého Švýcarska. Organizačně setkání připravili pánové Břetislavové Jemelkové spolu s Mírou Prchlíkem a Otou Buršíkem.
V pátečním slunném odpoledni společně připravili v okolí lovecké chaty Bervinkl v honitbě Národního parku České Švýcarsko stopy na plnění soutěžních disciplín – čtyři Konrádovské stopy a lanovku. V podvečer přijelo do penzionu Hubertus, kde byla základna celé akce, šest soutěžících se svými psy. Byli to: Václav Rajniš a Berta z Cínoveckého vrchu; Josef Růžička a Besy ze Skalného; Vladimír Solar a Izabela Bílý Den; Radek Bekr a Ajax z Bivojovy obůrky. Vedle čtyř bavorských barvářů stáli na ranním nástupu i jedna alpská braka a jeden slovenský kopov, s nimiž přijeli soutěžit Zdeněk Havlíček a Petra Blechová, protože jejich hannoverská fena začala před týdnem hárat.
Jako rozhodčí posuzovali Ota Buršík a Břetislav Jemelka ml., lanovku měli na starost Míra Prchlík a Josef Houf. Cateringovou službu měli po celou dobu ve své péči pánové Prchlík a  Břetislav Jemelka st. První čtyři vylosovaní pracovali na Konrádovských stopách a další dva na lanovce. Vpodvečer jsme se přesunuli do penzionu Hubertus, kde byla připravena večeře, po ní následovala při muzice dlouhá diskuse, která se (pro některé účastníky) protáhla až do ranních hodin.
Druhý den se pokračovalo v soutěžení dál, s tím, že si vůdci prohodili disciplíny. Po ukončení soutěžních disciplín měli mladí psi možnost vyzkoušet lanovku, kterou hojně využili.
Letošní ročník vyhrál Ladislav Solar se svojí fenou Izabelou Bílý den. Hodnocení prací všech zúčastněných psů najdete v tabulce. Letos se bohužel nikdo se svým svěřencem neumístil v ceně.
Doubickou stopu připravujeme hlavně proto, abychom se sešli a v přátelské atmosféře probrali poslední novinky ze světa barvářů.
Letošní účast byla sice menší, přesto se akce vydařila, a proto chceme poděkovat všem členům oblasti č. 1 a přátelům z Národního parku České Švýcarsko za pomoc.
Už teď se těšíme na pátý ročník.

Horriidóó!!!