Předběžné zkoušky barvářů Mikulov v Krušných horách dne 7.9.2019.

V pátek 6.9. jsme se odpoledne sešli pořadatelé a rozhodčí na přípravě stop. Přihlásilo se původně 10 vůdců se svými svěřenci, ale na zkoušky se jich nakonec dostavilo 8. Připravovali jsme proto 9 stop, kdyby byla potřeba i náhradní. Po práci jsme se sešli v restauraci u Huberta na kus řeči. Někteří vůdci přijeli již odpoledne a ubytovali se v místě a tak nás bylo u stolů víc než dost.
Ráno jsme počkali na poslední účastníky před restaurací a pak již jsme vše měli připravené na tradičním místě na Vitišce. Bylo zde i nějaké to občerstvovací zázemí. Nástup byl doplněn i troubením a zejména účast 8mi psů byla potěšitelná.
Ředitel zkoušek přivítal přítomné a pak již tradiční informace vrchního rozhodčího, rozlosování, přidělení pořadatelů a průvodců pro rozhodčí, nezbytné pokyny a šlo se na věc. Počasí nám velmi přálo a tak nic nebránilo zdárnému průběhu zkoušek.
Skupina 1 – 4 byla posuzována Láďou Solarem a Pepou Šafaříkem, skupinu 5 – 8 posuzovali Ota Buršík a Radek Komár – jeho skutečné jméno by stejně nikomu nic neříkalo. Kluci se s posuzováním vypořádali jak je u nich zvykem, na úrovni. NO a výsledky – obstálo 5 psů z toho 3 ve druhé a dva ve třetí ceně a 3 neobstáli, to už občas bývá. Někdy se ani důkladná příprava nezúročí.
NO a kdo obstál nejlépe – byl to BB Brok od Hulického jezera stáří 13 měsíců ve II. ceně s výsledkem 212 bodů. Jedna poznámka k Bokovi, byl hodnocen jako hlasič.
Slavnostní závěr byl opět na louce s troubením a před výřadem. Předaly se úspěšným doklady a diplomy, neúspěšným jsme popřáli hodně štěstí na příštích zkouškách – zejména si ceníme toho, že vydrželi všichni až do neradostného konce.
Pár fotek dává obraz o průběhu zkoušek.
Za rok tedy na shledanou opět na tradiční Vitišce, snad opět v tak hojném počtu jako v letošním roce.
No a jako obvykle děkujeme všem pořadatelů, není třeba je jednotlivě jmenovat, když je potřeba zaberou a o publicitu k tomu nepotřebují.

Za oblast č. 1 V. Rajniš
Horidóóó!