Výcvikový den oblasti č. 1

Blíží se termín Pb a tak je nutné více podpořit přípravu na ně. Proto jsme na 27.7. připravili již „ostrý“  výcvikový den zaměřený především na přípravu našich svěřenců a jejich vůdců na účast na Pb. Trochu nám zakulhala organizace, původně objednané místo na ubytování nám obsadily trempové, ale máme zdatné operátory, kteří zařídí vše potřebné na počkání a tak jsme se jenom přesunuli na chatku, kterou zajistil na telefon Leoš. Stopy byly již připravené a tak nic nebránilo zdárnému průběhu výcvikového dne. Původně se přihlásilo 8 vůdců, ale nakonec se jich zúčastnilo 6. Jeden z důvodu účasti na dosledu k tomu pak později a jeden se ani neomluvil. Tak to bývá. Počasí bylo jak je již několik dlouhých týdnů tradicí velmi teplé, ale založeno bylo ve vysokém stojáku, kde alespoň trochu stínu a přijatelný terén dávaly možnost psům vše zvládnout. Každý měl svou Pb stopu, kde byli doprovázeni rozhodčími, kteří byly současně i posledními rádci co a jak dopilovat. Stopu by již zvládli všichni alespoň ve druhé ceně a disciplíny poslušnosti jsou již jednoznačně na vůdcích. Závěr však přesto nebyl úplně zvesela.
Dan se ráno omluvil z akce, že byl požádán o dosled divočáka, kňourka, ale tak o váze 90kg, jak mu předem střelec říkal. Dosled skončil vážným zraněním Dana a jeho následným pobytem v nemocnici s hlubokou tržnou ranou na ruce. Kňour je překvapil v místě, kde ho vůbec nečekali a jenom díky statečnosti Danova psa a pohotovosti střelce, který současně Dana doprovázel celý dosled neskončil ještě hůře. Ale nyní proč se o tom rozepisujeme. Uvědomují si v těch oblastech, kde doporučují do klubu kde koho, co mohou mít na svědomí, když se člověk bez loveckých zkušeností pustí do dobrodružství dosledu divočáka a to ani nemusí jít o tak velký kus, jaký měl na dosledu Dan.
Nicméně trochu veseleji, odpoledne se ještě povedl dosled Vaškovi s jeho fenkou, dosled se vším všudy, s délkou, štvaním i stavěním.
No a co závěrem, večer jsme si trochu zabékali, hráli nám Tipmannovci a to je vždy veselo. Občerstvení bylo dostatek i díky klukům, kteří zasponzorovali organizaci. Však jim to jak je u nás zvykem vrátíme, až nás budou potřebovat.

Jen víc takových akcí a barvářům Horidóóó,