Pb Karlovy Vary, honitba Odeř – 15.5.2021

V sobotu dne 15. května 2021 uspořádal Okresní myslivecký spolek Karlovy Vary společně se členy ČMKCHB spádové oblasti č. 7 Předběžné zkoušky barvářů. Zkoušky se konaly v honitbě Odeř Lázeňských lesů Karlovy Vary. Na zkoušky byli přihlášeni čtyři psi. Jeden hannoverský barvář a tři bavorští barváři. Vítězem zkoušek se stala hannoverská barvářka Breta od Buchlov kamene s vůdcem Janem Šebkem. Breta předvedla vynikající soustředěnou práci na stopě v části honitby, kde byl poměrně velký pohyb zvěře. Také v ostatních disciplínách předvedla, že je výborně připravená a proto skončila v I. ceně s celkovým počtem 234 bodů. Ve II. ceně s celkovým počtem 224 bodů se umístila bavorská barvářka Alma z Vitorazských blat s vůdcem Tomášem Pfortnerem. Ve II. ceně s celkovým počtem bodů skončil bavorský barvář Brit z Utajené roubenky s vůdcem Karlem Švestkou. Bohužel jeden vůdce se svým bavorským barvářem ze zkoušek odstoupil. Jako rozhodčí posuzovali Bc. Miroslav Adam a Vladimír Solar. Zkoušky na Odeři se nesly tak jako v minulosti za pěkného počasí v dobré náladě. Chtěl bych touto cestou poděkovat Lázeňským lesům Karlovy vary za zapůjčení honitby a chaty u Černého jezera. Bez jejich pomoci bychom zkoušky organizovali jen těžko. Dále bych chtěl poděkovat Lesům České republiky lesní závod Kladská za darování kusu vysoké zvěře na stopu. Dále pak děkuji společnosti Cyklosport RIK za drobné dárky pro soutěžící. Další zkoušky v honitbě Odeř budou uspořádány zhruba za měsíc.

Horidoo
Marek Kraus